Przygotowania…

Nie dajcie się zwieść pierwszej fotografii w tym wpisie. Nie zamierzamy się chwalić…no może trochę 😉

Sezon ślubny 2017 inaugurujemy w tym roku dość szybko bo już jutro. Z tego też powodu „wiosenne” porządki w sprzęcie należało odrobinę przyspieszyć.
Zdziwić się można ile niezauważonych wcześniej drobinek piasku z wielu plaż znajduje się jeszcze gdzieniegdzie w zakamarkach po całym sezonie ślubnym.

Najwyższy czas zrobić miejsce dla nowych. Oprócz swoich małych patentów czyszczących często korzystamy z rozwiązań jakie daje nam LensPen. Te małe „markery” pozwalają nam przeczyścić obiektywy nawet w przerwie między zdjęciami – szybko i sprawnie. Wtedy kiedy mamy na to więcej czasu do gry dołączają specjalne płyny do czyszczenia optyki i…bibułki matujące…takie same jakie możecie spotkać w drogeriach i…zestawach do czyszczenia optyki.

Czysta optyka, po za oczywistym faktem że zadbany sprzęt dłużej pracuje bez usterek, potrafi znacząco wpłynąć na czas obróbki materiału zdjęciowego. Nie ma chyba nic bardziej irytującego niż usuwanie cieni „paprochów” znajdujących na soczewkach obiektywu z każdego wykonanego zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *